JIMDO. Початок.


CMS система Jimdo - один з найбільш цікавих движків для створення сайту і управління його контентом.

 

У 2004р три молодих німецьких програміста Christian (Крістіан), Fridtjof (Фрідтьyoф) і Matthias (Маттіас) розробили Online-Software, яке тепер є ядром Jimdo.

 

На початку стартапери орієнтувались на сегмент В2В. Вони реалізували програмне забезпечення для підприємств малого та середнього бізнесу, яке дозволяло користувачам легко, просто і самостійно оновлювати свої веб-сторінки.

 

Влітку 2004р хлопці вирішили представити свій проект на конкурсі стартапів і, використовуючи в презентації три іграшкових автомобільчика для наочності, змогли переконати журі і виграли 18.000 Євро на розвиток проекту. Цього було достатньо для переїзду з квартири в офіс в Гамбурзі, невелику рекламу і укладання перших договорів.

 

Перші клієнти і стали інвесторами цього цікавого проєкту.

 

На численні прохання друзів і перших клієнтів стартапери перейшли від бізнесу  в сегменті В2В до бізнесу В2С.

 

Сьогодні Jimdo - безкоштовний SaaS сервіс, за допомогою якого кожен може створити собі власний сайт. На сервісі Jimdo вже створено понад 25 мільйонів сайтів, а в компанії працюють понад 200 співробітників.

 

Користувачам сервісу не потрібні попередні знання програмування. Панель управління сайтом зроблена так, що розібратися в ній може навіть дитина. Розміщення інформації організовано за блоковим принципом. Всі блоки контенту (тексти, малюнки та відео) можна рухати і переміщати зі сторінки на сторінку.

 

Jimdo пропонує великий набір шаблонів - готових і яскравих рішень для сайту будь-якої тематики. Як і в будь-якому хорошому інтернет-сервісі, Jimdo володіє не тільки платними, але і безкоштовною версією.

 

Безкоштовної версії цілком достатньо для створення тимчасового сайту-візитки або посадкової сторінки. Крім того, на безкоштовній версії добре відпрацьовувати навички роботи з движком або макетувати майбутній веб-ресурс.

 

Платні версії Jimdo включають в себе додаткові шаблони, доменне ім'я і Email-адреси - все що потрібно для успішної презентації своєї діяльності в мережі.

 

Переваги платних пакетів JimdoРro і JimdoBusiness:

  • Відсутність реклами Jimdo.
  • Власний домен в сегментах com, info, org, net та інших (входить у вартість пакету).
  • Більше дискового простору.
  • Доступ до статистики.
  • Доступ до вбудованих інструментів SEO-оптимізації та управління пошуковими ботами.
  • Поштова скринька з доменом сайту і можливостями переадресації.
  • Можливість завантажувати свої шаблони
  • Безперебійний динамічний хмарний хостинг зі швидкою підтримкою (входить у вартість).
  • Крім того, бажаючі організувати власний інтернет-магазин отримують можливість розміщувати необмежену кількість товарів і користуватися платіжними системами без оплати відсотків з обороту магазину (пакет JimdoBusiness).

Давайте розглянемо, як почати працювати з безкоштовною версією програми.

 

Натисніть на кнопку і перейдіть на реєстрацію акаунта на Jimdo.


 

Введіть адресу пошти і придумайте пароль, який Ви не забудете :)

 

 

Після цього підтвердіть лист, що прийде до вас на пошту.

 

 

Ще раз наберіть пошту і пароль для входу в обліковий запис, та войдіть в акаунт.

 

 

Після цього система запитає, як ви хочемо створювати сайт? Простими методами або як експерт? Ви, звичайно, вибираєте варіант експерта і натискаєте старт. :)

 

 

Вам буде запропоновано вибрати тематику сайту і ви вибираєте "персональний сайт"

 

 

Після цього Вам буде запропоновано вибрати шаблон. Це, за великим рахунком, не має значення, тому що його можна буде поміняти в процесі настроювання. Для навчання обираємо перший шаблон під назвою MAIAMI 

 

 

Після цього система запитає, який пакет Ви обираєте - платний чи безкоштовний? Обирайте пакет з нульовим тарифом.

 

 

Тепер система запропонує вам вибрати ім'я сайту.

 

Для того, щоб було легше перевіряти свої майбутні сайти, ви маєте обрати імена згідно з наданим списком. Намагайтесь не зробити помилку. Виправити її буде досить складно. 

Після цього Ви потрапляєте на вже створений сайт з демонстраційною інформацією і картинками, які можна виправляти.

 

 

На сайті інформація розміщується за модульним принципом.  Для розміщення потрібного елементу треба підвести курсор миші до місця, куди треба вставити текст, таблицю або зображення, та вибрати необхідний модуль з меню, що відкрилося.

 

 

Модуль заголовків. Дозволяє структуризувати інформацію на сторінці.

 

Модуль тексту. Дозволяє не тільки вставляти раніше підготовлений текст, але і працювати з ним безпосередньо на сайті. Модуль містить основні інструменти редагування і форматування тексту.

 

Модуль зображень. Дозволяє розміщати на сторінці зображення і, при необхідності, прив'язувати до нього гіперпосилання.

 

Модуль "зображення з текстом". Дозволяє вставити зображення в текстову інформацію так, щоб текст обтікав зображення.

 

Фотогалерея. Модуль розміщення великої кількості зображень з можливістю автоматичного програвання їх у вигляді слайд-шоу.

 

Елемент "лінія". Дозволяє підкреслити або відокремити важливі елементи веб-сторінки.

 

Модуль "порожній простір". Елемент дозволяє додати порожній простір до 500 пікс. між різними модулями вебсторінки. Наприклад, при необхідності візуально відокремити ілюстрацію або заголовок від тексту.

 

Подання інформації в декількох колонках. Модуль колонок дозволяє представити інформацію на сайті у вигляді декількох колонок. У кожній з колонок припускається розміщення декількох модулів так само, як і при звичайному розміщенні інформації на сторінці.

 

Модуль відеороликів дозволяє вбудовувати на сайт відеокліпи з популярних відеохостингів. Jimdo підтримує сервіси YouTube, MyVideo, Vimeo, DailyMotion, Blip, Metacafe, Clipfish, Veoh,Youku, Tudou. Для розміщення на сторінці сайту відеоролика досить додати в спеціальному полі посилання на відео, а після завантаження відео розтягнути мишкою вікно перегляду до потрібного розміру. Відео можна переглядати прямо на сайті і не переходити на відеохостинг.

 

Елемент кнопка. Розміщує на сайті кнопку переходу. Можна налаштувати форму кнопки, її колір, шрифт напису і його колір.

 

Модуль створення інтернет-магазину. В систему інтернет-продажів інтегрована система складського обліку, логістики та бухгалтерії. Інтернет магазин розрахований, в першу чергу, на європейську систему бухгалтерії. Відповідно до неї він готує видаткові та транспортні накладні, враховує знижки і транспортні витрати.

 

З огляду на те, що в Україні Інтернет-продажами займаються здебільшого приватні підприємці із спрощеною системою оподаткування, то в пакеті JIMDO-BUSINNES можна створити хороший європейський Інтернет-магазин.

 

Кнопки "розшарювання". Додайте кнопки, які пропонують друзям відзначити Ваш пост або сайт цілком в популярних соціальних мережах.

 

Модуль для розміщення на сторінці Гугл карти. Можна розмістити карту в розділі, наприклад, КОНТАКТИ, щоб людям було легше знайти місце офісу або місце проведення збіговиська.

 

Модуль конструктора форм дозволяє створювати на сайті будь-які форми інтерактивного спілкування - форми для реєстрації, форми опитувань, форми зворотного зв'язку тощо.

 

Модуль завантаження файлів. Дозволяє розмістити на сайті будь-які файли, що будуть корисні вашим читачам (методички, програми, інструкції, відеоуроки і т.д.). Файли будуть відкриватися після натискання кнопки "завантажити". Обсяг одного завантаження має бути не більш як 100Мб

 

Завантаження таблиць. Модуль дозволяє змінювати колір клітинок, рядків, стовпців та шрифтів, малювати окантовки клітинок, тощо.

 

Інтерактивна форма гостьової книги для питань, відгуків, побажань та дискусій ...

 

Модуль кнопки лайків в Фейсбук. Дозволяє не тільки запросити користувача сайту "лайкнути" пост або сторінку, але і дає можливість приєднатися до сторінки сайту в соціальній мережі. Модуль дозволяє розмістити віджет вашої сторінки у Фейсбуці на сторінці сайту із запрошенням приєднатися.

 

Модуль формування каталогу товарів (при наявності на сайті інтернет-магазину). Каталог можна організувати за тегами, алфавітом, ціною і т.д.

 

Модуль Твітера. У сайдбарі, наприклад, можна показати Вашу стрічку Tвітера.

 

Модуль віджетів HTML + Java script. Один з найбільш важливих елементів веб-конструктора. Завдяки цьому елементу можна вставити в сайт будь-який додатковий елемент, від початку непередбачений функціональними можливостями движка. У модуль вбудований автоматичний редактор html кодів, що дозволяє виправити неточності коду, додати відсутні або прибрати зайві дескриптори.

 

RSS. Елемент, який пропонує поділитися інформацією за допомогою RSS стрічки.

 

Остання група модулів це елементи стороннього виробника

 

Тут модулі поштової розсилки, спливаючі рекламні вікна, конструктори форм і чатів, таймери відліків і календарі, а також багато додаткових елементів, що рідко затребувані звичайними інформаційними ресурсами.

 

 

Но на початку, нам треба заблокувати наш майбутній ресурс для краулерів, тобто пошукових роботів. Це для того, щоб Google не індексував 20 однакових навчальних сайтів з одним і тим самим контентом. А взагалі це треба робити завжди, коли ви починаєте створювати новий сайт у хмарному просторі.

 

Справа в тому, що сайт завжди буде відкрит для користувачів і не хочеться, щоб недоробки бачили відвідувачі. У платній версії є функція-сайт на реконструкції. Його не побачать, доки ви не відкриєте його через цю функцію. Ми маємо зробити майже те саме. Щоб повністю виключити сторінку з результатів пошуку, слід використати заборону - метатег robots з дерективою noindex.

 

Метатег robots дозволяє задавати детальні налаштування на рівні сторінки, від яких залежить як індексація цієї сторінки, так і її показ у результатах Google Пошуку.

 

Метатег robots слід розміщувати в "хедері" сайту або конкретної сторінки (після тегу <head>). Майже всі движки для створення веб-сайтів надають користувачам таку можливість.

 

<meta name="robots" content="noindex, nofollow" />

 

Ви бачите як виглядає метатег robots з директивою, що забороняє індексування сайту або сторінки у всіх пошукових системах.

Задане для атрибута name значення (robots) показує, що директива призначена всім пошуковим ботам.

 

У процесі роботи над своїм ВЕБ-ресурсом досить часто виникає питання. Як приховати від сторонніх очей ту чи іншу сторінку веб-ресурсу. Окремі сторінки сайту, які містять, наприклад, службову інформацію або якісь модулі для подальшої роботи, або персональні дані користувачів - звичайно треба прибирати з індексу пошукових систем, тобто. заборонити пошуковим роботам різних мастей індексувати ці сторінки. Також краще заборонити індексацію дублікатів сторінок (якщо такі зустрічаються, наприклад, у різних рубриках) або копії сторінок чужого контенту, захищеного авторським правом.

 

Це буває в тих випадках, коли ви, описуючи результати своєї роботи, посилаєтеся на наукову статтю спочатку розміщену на іншому сайті. Для того, щоб користувач Вашого ресурсу не йшов з Вашого ресурсу, Ви можете розмістити на окремій сторінці копію потрібної статті з посиланням на першоджерело. Це зручно ще й у тому плані, що сторонній ресурс може бути тимчасово непрацездатним (а таке буває досить часто) і користувач не зможе ознайомитись із матеріалами, які ви йому рекомендуєте. У цьому випадку сторінку Вашого сайту з копією інших матеріалів бажано закрити від індексації.

 

Крім того, з індексу мають бути виключені всі сторінки, які використовуються під час роботи сценаріїв.

Наприклад, сторінка «Дякую, ваша заявка надіслана, ми з Вами зв'яжемося найближчим часом!». 

 

Закриваючи від індексу такі сторінки, Ви покращуєте позиції сайту в пошуковому рейтингу.