G Suit For Eduсation. Навчаємося і працюємо!


 НМК «ІПО» вперше провела навчання групи викладачів університету у дистанційному форматі за програмою підвищення кваліфікації «Використання розширених сервісів Google для навчальної діяльності».

 

Навчальним майданчиком став пакет хмарного програмного забезпечення та інструментів для дистанційного навчання від компанії Google G Suit For Eduсation, який одночасно став і об’єктом вивчення, і засобом навчання.

 

 

G Suit For Eduсation – є одним з веб-середовищ Платформи дистанційного навчання «Сікорський» і тому користується підвищеним попитом серед викладачів КПІ. До кінця навчального року підвищення кваліфікації за цією програмою пройдуть ще три групи фахівців університету.

 

Лекційні та практичні заняття проходили у форматі вебінарів в середовищі Google Classroom.

 

Кожне практичне завдання супроводжувалося відео інструкцією та пояснювальним текстом. Навчальні комунікації здійснювались також за допомогою засобів середовища Google Classroom. У разі потреби надавалися індивідуальні консультації.

 

В якості випускної роботи слухачі розробляли прототипи власних дистанційних курсів з реалізацією всіх основних компонентів, що вивчалися в курсі.

 

Платформа дистанційного навчання «Сікорський» базується не тільки на спеціалізованому веб-середовищі Moodle, з яким викладачі КПІ успішно працюють дуже давно, але і на пакеті хмарних додатків Google для навчальних закладів G Suite for Education .

 

Навчання проводить досвідчений фахівець у сфері дистанційного навчання к.т.н. Юрій Богачков.

 

 

 Результати анкетування першої групи слухачів

Учасники групи зауважили, що дистанційний формат проведення курсів виявився набагато ефективнішим, ніж аудиторний. Можливість переглядати відеоматеріали після пояснення їх викладачем дозволяє швидше опановувати навички і вміння.

 

В той же час слухачі зауважили, що специфіка проведення лабораторних робіт за кількома курсами і викладачами, не потребує всіх інструментів, а в деяких випадках, як, наприклад, онлайн IDE для виконання завдань з програмування, в Google Classroom необхідні інструменти взагалі відсутні і доводиться наразі застосовувати гібридні рішення.

 

Слухачі групи подякували викладача Юрія Богачкова за доброзичливість і терпіння, що дуже важливо в процесі роботи з аудиторією, для якої комп'ютерні технології далеко «не рідний дім».