BLOGGER. Розміщення контенту


Перед тим, як розпочати наповнювати контентом блог в шаблоні BLOGGER, треба прибрати з нього зайві віджети.

 

Спочатку в сайд-барі. Тут є віджет Домашня сторінка, віджет Про мене і віджет Шукати у цьому блозі.

 

Віджет Шукати у цьому блозі ми залишаємо, віджети Домашня сторінка та Про мене прибираємо.

 

Для цього ми натискаємо на піктограму Схрещені гайковий ключ і викрутка.

 

 

Після цього з’являється додаткове вікно для налаштування віджету. Нам треба натиснути кнопку Вилучити та Оk.

 

Аналогічно ми прибираємо віджет Домашня сторінка - «Вилучити і Оk

 Тепер у нас залишилися віджет Повідомити про порушення і віджет Шукати в цьому блозі.

 

Віджет Повідомити про порушення можна прибрати тільки з панелі основніх інструментів Блоггера

 

Якщо натиснути на віджет Повідомити про порушення, система перейде на довідку Гугла , яка дозволить гостю блога оформити скаргу на порушення авторських прав. Нам поки цей віджет не потрібен, тому ми його видаляємо.

 

Для цього переходимо до інструментальної панелі Блоггера. Натиснемо Макет і збоку в правому сайд-барі бачимо всі віджети, які за умовчанням установлені в шаблоні.

 

Ми залишаємо тільки віджет Шукати в цьому блозі, а решту приберемо.

 

Принцип розміщення віджетів – блочний. Їх можна пересувати за допомогою миші з місця на місце засобом drag-on-drop – натиснув і тягни. Таким чином віджет можна пересувати не тільки в межах сайд-бару,а й у межах всього сайту.

 

Залишаємо відж Шукати в цьому блозі, а решту вилучаємо. Для цього натискаємо Редагувати і у вікні, що з’являється, тиснемо Вилучити і Ок.

 

Коли ми приберемо всі віджети, наш шаблон в розділі Макети інструментарія буде виглядати таким чином.

 

Тепер починаємо наповнювати блог контентом. Переходимо до інструментальної панелі Блоггеру та у лівому сайд-барі натискаємо Публікації. Для створення нової публікації в правому нижньому куту тиснемо кнопку «+».

Переходимо в режим редагування текстової публікації. Цей режим нагадує редагування в Гугл-документів. Тексти можна вводити як в Блоггері , так і переносити їх із вордівських файлів. Ми будемо переносити статтю із Ворда.

Переносимо текст із Ворда. Після цього ми маємо прибрати зайві html-коди, які тягне за собою Ворд. .Для цього тиснемо Очистити форматування (попередньо текст треба виділити)

 Переносимо текст заголовку статті в розділ Назва

Шукаємо в тексті місце для ілюстрації.

 

Курсор ставимо в кінці того абзацу, за яким має бути ілюстрація. Після цього тиснемо Завантажити зображення і в палітрі, що з’являється, обираємо «Завантажити з комп’ютера». У додаткому вікні відкриваємо місце, де знаходяться наші ілюстрації на комп’ютері та переносимо потрібне зображення.

 

Зображення переноситься в маленькому розмірі. Тому для редагування його розміру ми тиснемо на зображення і бачимо додатковий інструментарій, за домогою якого можемо змінити розмір, додати теги та прив’язати до зображення посилання. Змінюємо розмір зображення на Оригінальний розмір.

 

Між текстом та зображення краще дати пробіли – зверху і знизу.

 Знаходимо місце для вставки умовної лінії переходу Читати далі та вставляємо перехід

 

Після цього тиснемо кнопку Опублікувати (в верхньому правому куті).

 

 

Тепер ми бачимо, що в інструментальній панелі Блоггера у нас з’явилась стаття. За допомогою цієї панелі статтю можна редагувати, повернути в чернетки, встановити теги, подивитися, як вона виглядає на блозі, та видалитиї її, за необхідності.

 

За таким алгоритмом ми вносимо другу і третю статтю.

 

Відмінність третьої статті у тому, що додатково ми вносимо мультиплікаційне зображення зворотнього лічильника часу та відео. Лічильник зворотнього зв’язку ми вставляємо у вигляді скрипта, а відео – у вигляді html коду, який беремо на Ютубі у розділі Подилитися.

 

Можна вставити відео безпосередньо з Ютуба, але для цього тра буде його знайти у вікну пошуку хостінгу.

 

Перед тим як вносити мультимедійні елементи тексту треба зробити форматування частини тексту третьої статті та зробити маркований список.

 

Для цього прибираємо пробіли між списком та натискаємо кнопку Створити маркований список. Бачимо, що наш список маркувався точками.

 


Вставляємо лічильник зворотнього часу.

 

Обираємо місце для лічильника , переходимо в режим Редагування html і вставляємо скрипт лічильника, що дається до статті.

 

Можна відділити його від тексту пробілом. Коли ми повернимося до звичайного редагування, то не побачимо лічильника – в режимі редагування він не показується. Він стане видимим в режимі Просмотр, або після публікації статті.

 


Тепер знайдемо місце, куди вставимо html-код відео зображення. Html-код можна отримати на Ютубі, натиснув кнопку Поділитися

html код відео вставляємо у режимі корректування html так само, як і скріпт лічильника.

На попередньому просмотрі сторінки блогу можно подивитись чи правильно працюють скрипти.